Novým náměstkem ministryně spravedlnosti pro trestní politiku je Vladimír Zimmel

Ministryně spravedlnosti Helena Válková má od dnešního dne nového náměstka pro trestní politiku. Stal se jím bývalý ředitel a zakladatel finanční policie Vladimír Zimmel. Počet náměstků na Ministerstvu spravedlnosti se tak znovu vrací na čtyři.

Foto: Fotolia

Vítám posilu, která v osobě pana náměstka Zimmela přichází na ministerstvo. Současné úkoly v oblasti trestní politiky jsou náročné a vyžadují plné nasazení. Patří k nim například zavedení elektronického monitorovacího systému nahrazujícího ve vhodných případech nepodmíněné tresty odnětí svobody,“ uvedla k jedné z pracovních náplní nového náměstka ministryně spravedlnosti Helena Válková.  

S paní ministryní se shodujeme na prioritách a na hlavních úkolech, které nás v následujícím období čekají. Na práci na Ministerstvu spravedlnosti se těším, začínám se hlouběji seznamovat s problematikou v jednotlivých oblastech, které spadají do mé kompetence,“ řekl během dnešního uvedení do funkce Vladimír Zimmel. 

Mgr. Vladimír Zimmel absolvoval Policejní akademii ČR. Poté působil dlouhá léta jako kriminalista a odborník na finanční kriminalitu, zejména problematiku praní špinavých peněz. Stál u vzniku finanční policie (Útvaru odhalování nelegálních výnosů a daňové kriminality SKPV), kterou také v letech 2004 – 2006 řídil. V roce 2007 působil ve funkci náměstka ředitele Úřadu služby kriminální police a vyšetřování a v červnu 2008 ukončil na vlastní žádost po více než 20 letech služební poměr u Policie ČR. Vladimír Zimmel je ženatý a je otcem dvou dcer.

Hodnocení článku
100%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu