Online kalkulačka: Na co máte nárok v době koronavirové?

Za účelem zmírnění ekonomických dopadů krizových opatření vlády České republiky a Ministerstva zdravotnictví, jejichž cílem je omezit šíření virového onemocnění COVID-19, prošlo zjednodušeným legislativním procesem mnoho mimořádných zákonů z dílny vlády České republiky, zavádějících kompenzačních opatření, daňové liberační balíčky a jiné benefity pro některé podnikatele a jejich zaměstnance.

S ohledem na mimořádnost situace a nutnost jednat velmi rychle se však jednotlivá kompenzační opatření, ale i podmínky a způsoby jejich uplatnění, každým dnem poměrně dynamicky mění. Pro běžného občana může být složité zorientovat se ve svých možnostech. Snadno se může stát, že svůj nárok neuplatní včas nebo nesprávně, případně bude ze strany příslušných orgánů odmítnut pro nesplnění předepsaných formálních náležitostí.

Advokátní kancelář V4 Legal patřící do mezinárodní poradenské skupiny V4 Group se proto spojila se společností Webscope.io zaměřující se na vývoj webových a mobilních aplikací, aby společně hledali cestu, jak občanům a podnikajícím subjektům v současné době pomoci. Pro širokou veřejnost tak připravili webovou aplikaci, která rychle, jednoduše a přehledně poradí JakNaCovid.cz - tedy přesněji, jak na jednotlivá kompenzační opatření. „Vytvoření covid kalkulačky pro nás nebylo výzvou technickou, jelikož díky nejnovějším technologiím jsme s týmem zvládli navrhnout design a celou strukturu aplikace za méně než týden. Skutečným problémem bylo sestavení samotného rozhodovacího stromu, který je ale pouze reflexí složitého systému krizových opatření, “ vysvětluje za celý vývojářský tým Webscope.io Jan Koriťák.

V covid kalkulačce stačí v několika málo krocích zodpovědět, zda jste podnik, OSVČ nebo zaměstnanec, zda Vám nebo Vašim zaměstnancům byla nařízena karanténa, zda pečujete o děti nebo zda jste své podnikání museli po dobu trvání krizových opatření zcela omezit, a obratem se Vám zobrazí přehled těch kompenzačních opatřeních, úlevových balíčků a benefitů, jež se na Vaši konkrétní situaci vztahují. To vše spolu s návodem na jejich uplatnění a přehledem podmínek, jež jste povinni splnit.

„Je to vlastně takový inteligentní on-line dotazník, který za pomoci jednoduchých a srozumitelných otázek zjistí, jakými krizovými opatřeními přijatými v souvislosti s šířením nákazy COVID-19 byla daná osoba dotčena, a na základě toho pak bezplatně nabídne přehled pouze těch kompenzačních opatření, jež se na danou osobu mohou vztahovat,“ vysvětluje advokátka z poradenské společnosti V4 Group a jedna z iniciátorů projektu JakNaCovid.cz Kateřina Selníková. „S oběma týmy, které za projektem stojí, věříme, že tímto můžeme i my pomoci široké veřejnosti zorientovat se v přijatých kompenzačních opatřeních, díky kterým společně zvládneme překlenout toto nelehké období“.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři