Roman Fiala na kongresu Právní prostor: Postavení soudce, nezávislost a odpovědnost

Místopředseda Nejvyššího soudu České republiky a Právník roku 2015 v sekci "Občanské právo" JUDr. Roman Fiala vystoupí na dubnovém kongresu Právní prostor. V panelu zasedne spolu se třemi předsedy vrcholných soudních instancí a prezidentkou Soudcovské unie.

Doktor Fiala přednese svůj příspěvek na téma "Postavení soudce, nezávislost a odpovědnost" v rámci sekce Aktuální otázky justice. 

Roman Fiala pracoval od roku 1987 na Městském soudě v Brně, o dva roky později se stal jeho soudcem. V roce 1993 nastoupil jako soudce na Krajský soud v Brně a v letech 2001 - 2002 byl jeho místopředsedou. Od roku 2002 do současnosti je soudcem Nejvyššího soudu v Brně. V roce 2003 byl jmenován předsedou senátu občanskoprávního a obchodního kolegia, a dále soudcem zvláštního senátu pro řízení v kompetenčních sporech. Místopředsedou Nejvyššího soudu je od 1. ledna 2011. Roman Fiala se věnuje i pedagogické činnosti. Přednáší pro soudce a notáře a externě vyučuje na Masarykově univerzitě v Brně. Je členem redakční rady časopisu Soudní judikatura z oblasti občanského, obchodního a pracovního práva a členem redakční rady časopisu Ad Notam. Na kongresu Právní prostor vystupuje pravidelně.

Více se o kongresu Právní prostor 2016 dozvíte na internetových stránkách http://www.kongrespravniprostor.cz/.

 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu