Soud zrušil pokutu asociaci za inzerát se Sobotkou v buldozeru

Brno 9. května (ČTK) - Krajský soud v Brně zrušil rozhodnutí o pokutě 23.000 Kč pro Českou asociaci satelitních operátorů, kterou jí předloni udělil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran. ČTK to zjistila z databáze soudních rozhodnutí. Asociace v květnu 2017 po začátku kampaně do podzimních sněmovních voleb zveřejnila inzerát s karikaturou tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v buldozeru. Úřad to posoudil jako nedovolenou účast ve volební kampani, dal za to sankci. Její zrušení asociace vítá. Mluvčí úřadu Linda Hrubešová ČTK řekla, že je to první rozhodnutí úřadu, které soud zrušil.

ČTK Česká tisková kancelář

Asociace pokutu odmítá s odůvodněním, že kritizovala novelu zákona o elektronických komunikacích. "Mám radost. Ani jsme nečekali, že by to mohlo dopadnout jinak, protože podle našeho názoru to úřad neposoudil dobře. Zatím nemáme to rozhodnutí a nevíme, na základě čeho to soud zrušil, ale je to rozhodně dobře. Nebylo to o penězích, ale o principu," řekl ČTK člen představenstva asociace Patrik Brom. Úřad zatím podle Hrubešové nemá oficiální rozhodnutí, a proto se nemůže vyjádřit. Hrubešová však uvedla, že je to první ozhodnutí úřadu, které soud zrušil, v dalších třech případech úřad uspěl. Jiné věci soud ještě řeší.

Soud vrátil věc úřadu k dalšímu řízení, úřad musí asociaci uhradit náklady řízení přes 15.000 korun. Proti rozhodnutí se může bránit kasační stížností. "Zatím nám žádné rozhodnutí nepřišlo, takže do té doby se nemůžeme oficiálně vyjádřit," uvedla Hrubešová.

Odůvodnění soud ve zkráceném vyhotovení rozsudku neuvedl. "Rozsudek dosud nebyl doručen účastníkům řízení, a proto nelze nic bližšího sdělit," napsala ČTK zastupující mluvčí soudu Miroslava Klusová.

Úřad vytkl asociaci účast na volební kampani bez předchozí registrace ve zvláštním registru třetích osob.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři