Špičkoví přednášející a diskutující právníci - to je konference Právo ve veřejné správě

V dnešní době je různých odborných seminářů a diskusních fór až přemíra, konference Právo ve veřejné správě je ale jen jedna. Mohu-li jako advokát zabývající se problematikou veřejnoprávních korporací posoudit, konference "PVVS" je jednoznačně co do výběru a odbornosti špičkových přednášejících a diskutujících právníků nejkvalitnější.

Foto: Fotolia

Navíc každý její ročník reaguje výběrem témat na aktuální dění v právním prostoru, ať je to víceméně pravidelné ožehavé téma trestněprávní odpovědnosti ve veřejné správě, tedy i samosprávě obcí a měst a jimi zřízených organizací a firem, nebo otázky kybernetické bezpečnosti v prostředí orgánů veřejné správy.

Rozhodně žijeme v době, kdy se právo soukromé přestalo míjet s právem veřejným, kdy práva osob naráží na práva úřadů, kdy se v praxi každý den setkávám a řeším konkrétní případy pronikání obou právních prostředí.

Správný směr nebo cestu, jak bezpodmínečně správné svobodné a liberální prostředí soukromého práva ochránit před nutnou regulací veřejným právem nemůže hledat jedinec. Musí existovat široká odborná debata, ze které může takový směr vzejít. Pravidelná konference Právo ve veřejné správě je z mého pohledu velmi důležitou křižovatkou, na které se setkává právní odbornost akademická, legislativní, výkonná i praktická.

Děkuji za to a přeji hodně úspěchů na této cestě.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články