Menu

Aktuality

Vláda přerušila projednávání pravidel pro sčítání lidu

AktualityČTK08.05.2018
ČTK08.05.2018

Praha 9. května (ČTK) - Vláda dnes přerušila projednávání pravidel pro sčítání lidu, které se uskuteční v roce 2021, vrátí se k nim na některé z dalších schůzí. Informoval o tom tiskový odbor kabinetu. Na další jednání je také odložen plán rozvoje sportu na letošní a příští rok, se kterým přišel ministr školství Robert Plaga (za ANO), vláda se jím dnes nezabývala.

Věcný záměr zákona o sčítání lidu předpokládá, že by lidé měli vyplňovat mnohem méně údajů než v roce 2011. Místo 47 by jich mělo být 23. Vypadnout by mohla třeba otázka na víru či obor vzdělání. Zbývající potřebná data získá Český statistický úřad (ČSÚ) z registrů. Mnohem víc vyplněných formulářů by chtěl také dostat elektronicky.

Návrh plánu pro rozvoj sportu předpokládá vytvoření agentury pro sport, která by měla na starosti sportovní agendu státu. Na jejím vytvoření se již dříve shodli zástupci sportovních svazů s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) i ministrem Plagou. Nová pravidla by podle představ vlády měla přispět mimo jiné k efektivnějšímu systému financování sportu.

ČTKČeská tisková kancelář
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři