Vláda se bude nyní soustředit při podpoře růstu na některé zákony

Praha 16. července (ČTK) - Vláda se bude nyní v rámci Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti soustředit na prosazení novely stavebního zákona zrychlující povolování staveb, novely zákona o zaměstnanosti, nového zákona o veřejných zakázkách nebo na podporu vědy a výzkumu nebo sociálního bydlení. Po dnešní poradě ekonomických ministrů, které se účastnili i zástupci tripartity, to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Česká tisková kancelář

Premiér zároveň uvedl, že se kabinetu podařilo v rámci plánu schválit operační programy na nové programové období. Vláda dále schválila zákon o prokazování původu majetku nebo aktualizaci státní energetické koncepce. "Daří se i rozjíždět výstavbu dopravní infrastruktury," uvedl Sobotka.

V souvislosti s podporou zaměstnanosti upozornil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula vládu, aby se také v souvislosti s imigrační vlnou soustředila i na problematiku ilegálního zaměstnávání.

Akční plán na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti, který vláda schválila loni 1. prosince, počítá například s vyššími investicemi do páteřní infrastruktury, bytového fondu, veřejných budov a projektů pro sladění rodinného a pracovního života. Materiál navrhuje i vyšší podporu exportu, pomoc dlouhodobě nezaměstnaným, snížení administrativní zátěže pro podnikatele a zjednodušení stavebního řízení.

Porada ekonomických ministrů se od začátku fungování současné vlády sešla podruhé. Členy jsou předseda a místopředsedové vlády, ministr dopravy, ministryně pro místní rozvoj, ministr zemědělství, ministr průmyslu a obchodu a ministryně práce a sociálních věcí. Scházet by se měla minimálně jednou za čtvrt roku, obvykle je ale svolávána podle potřeby.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu