Z odborné literatury - Ing. Pavel Běhounek: Společnost s ručením omezeným 2014 – prakticky včetně účetnictví a daní

Publikace obsahuje praktické řešení situací běžně se vyskytujících v s. r. o., např. rozdělování zisku, odměňování společníků a jednatelů, povinnosti jednatele ve vztahu k účetnictví, atd. , řeší však i situace vyskytující se ve společnostech pouze sporadicky, např. majetkové vypořádání společníků, převod či dědění podílu. Situace jsou řešeny včetně daňových a účetních souvislostí.

Foto: Fotolia

Toto vydání reaguje zejména na rekodifikaci soukromého práva od 1. 1. 2014 ,tedy na změny daňových předpisů (např. přesun darů a dědictví do předmětu daní z příjmů, což se projevilo např. u bezúročných zápůjček), nový občanský zákoník (NOZ), zákon o obchodních korporacích (ZOK) a rejstříkový zákon.

Velká pozornost je věnována společnostem vzniklým před 1. 1. 2014 a to i těm, které se nepřizpůsobily nové úpravě jako celku. Těmto společnostem publikace také pomáhá v rozhodnutí, zda společnost podřídit, nebo nepodřídit zákonu o obchodních korporacích jako celku (zatím je pro tuto možnost stanovena lhůta do 31. 12. 2015)

Publikace také dává návod, jak reagovat na povinnosti uložené společnostem v souvislosti s přechodem na novou úpravu – termín pro splnění těchto povinností do 30. 6. 2014 je jen pořádkovou lhůtou a společnosti budou tyto povinnosti nepochybně plnit i dodatečně po uplynutí této lhůty a budou hledat optimální způsob jejich splnění.

368  stran, brožovaná, 419 Kč

 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu