doprava

Úvaha trestního senátu o vývoji trhu s ojetými automobily

Úvaha trestního senátu o vývoji trhu s ojetými automobily

Častokrát se vedou v justici i v akademické obci debaty o vhodnosti i rizicích užší specializace soudců. Příznivci myšlenky specializace argumentují tím, že hlubší vhled do konkrétní problematiky přinese rychlejší a přesvědčivější rozhodnutí, odpůrci pak namítají, že úzkým výsekem právních a mezilidských vztahů soudce ztrácí potřebný nadhled a širší vnímání společenských problémů. Aniž bych měl ambici tímto článkem onu věčnou debatu posunout dále, předložím vám zajímavé odůvodnění rozhodnutí, dokládající snahu soudu pochopit, analyzovat a v tržním prostředí také předvídat vývoj ceny spotřebního zboží, v konkrétním případě automobilu.

Verdikt v kauze pádu mostu ve Studénce na Novojičínsku přezkoumá Nejvyšší soud

Verdikt v kauze pádu mostu ve Studénce na Novojičínsku přezkoumá Nejvyšší soud

Brno 9. března (ČTK) - Verdikt v kauze pádu mostu ve Studénce na Novojičínsku přezkoumá Nejvyšší soud. Dva z pěti potrestaných manažerů stavebních firem už podali dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze InfoSoud. Dovolání přijímá Okresní soud v Novém Jičíně, který je následně spolu se spisem předá nejvyšší instanci do Brna.

ČTK
Dron už není jen hračka. Jaká pravidla je nutné dodržet při jeho pilotování?
Dron

Dron už není jen hračka. Jaká pravidla je nutné dodržet při jeho pilotování?

Drony bezesporu reprezentují svět budoucnosti. Z hraček se postupně stávají prostředky dopravy zboží, nástroj fotografů či realitních makléřů nebo užitečný pomocník složek integrovaného záchranného systému. Na straně druhé jde o potenciálně nebezpečný stroj, který může ohrozit soukromí, majetek nebo zdraví lidí. Jaké základní povinnosti se vztahují na piloty dronů?

Kolektiv autorů