Dana Prudíková připravuje přednášku na odbornou konferenci Právo ve veřejné správě

Mgr. et Mgr. Dana Prudíková, Ph.D., ředitelka Kabinetu vedoucího Úřadu vlády České Republiky, potvrdila svou účast na odborné konferenci Právo ve veřejné správě, která proběhne 5. a 6. listopadu 2014 v hotelu Černigov v Hradci Králové. Na konferenci zazní zhodnocení téměř ročních zkušeností s novým občanským zákoníkem a mnoho dalších témat.

Lhůtu pro rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo asi nebude možné dodržet
Foto: Fotolia

Dana Prudíková vystudovala práva, politologii a žurnalistiku a začínala jako novinářka. Dále se věnovala právu v legislativním odboru Kanceláře poslanecké sněmovny PČR a působila jako ředitelka legislativního odboru na Ministerstvu spravedlnosti, kde se podílela na přípravách nového občanského zákoníku a předpisů s ním souvisejících. V současnosti se dále věnuje přednášení a osvětě občanského zákoníku.

Na konferenci vystoupí s přednáškou nazvanou "První rok aplikace občanského zákoníku", která se bude, jak už sám název napovídá, týkat zkušeností s již téměř desetiměsíčním fungováním občanského zákoníku. Jak autorka uvádí, o finální podobě nového kodexu soukromého práva se živě diskutovalo ještě několik měsíců před jeho účinností, nyní však bude zajímavé zhodnotit, jak jednotlivé instituty vlastně fungují, zda v praxi působí problémy či se naopak osvědčily. V tomto smyslu nebude svůj výklad omezovat pouze na občanský zákoník, ale pozornost bude věnovat také doprovodné legislativě, jako jsou například veřejné rejstříky, která byla připravována v návaznosti na nový kodex a skrze kterou mají být nové instituty realizovány.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články