František Korbel přislíbil účast na odborné konferenci Právo ve veřejné správě 2014!

Spoluautor velkého komentáře k novému občanskému zákoníku Mgr. František Korbel, Ph.D. přislíbil svou účast na konferenci Právo ve veřejné správě, která se uskuteční 5.-6. listopadu 2014 v Hradci Králové. Konference navazuje na odborný kongres Právní prostor a letošní ročník s podtitulem "Nové právo" bude zaměřen na výběr aktuální právní úpravy regulující výkon státní správy a samosprávy.

Foto: Fotolia

František Korbel, který se specializuje na veřejnou správu, správní právo, legislativu, právo na informace, právo informačních technologií, procesní předpisy a rekodifikaci soukromého práva, na konferenci vystoupí s přednáškou věnovanou plánované přípravě Registru smluv z pohledu práva na informace a zaměří se na aktuální stav návrhu zákona o registru smluv s jeho vyhlídkami a změnami, které může přinést.

Již nyní hodnotí, že ať už bude registr schválen nebo ne, právní úprava informací, které lze poskytnout, zůstane i nadále řešena v zákoně č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, který je dále rozvíjen judikaturou. Ve své přednášce se bude tímto tématem zabývat a představí rozhodnutí z poslední doby, která posunula hranice povinných subjektů i na soukromé subjekty vykonávající veřejnou správu, zaměří se v ní také na otázku vztahu poskytování informací k veřejným zakázkám a správnímu řádu.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články