Na odborné konferenci Právo ve veřejné správě vystoupí Tomáš Babáček!

Advokát a partner advokátní kanceláře Mgr. Tomáš Babáček, LL.M. se zúčastní v roli přednášejícího odborné konference Právo ve veřejné správě, která se uskuteční ve dnech 5. a 6. listopadu 2014 v hotelu Černigov v Hradci Králové. Na konferenci budou přednášet přední čeští odborníci z oblasti právní praxe i teorie, zazní tak příspěvky z různých profesních odvětví práva - advokacie, justice, veřejné správy i akademické obce.

Tomáš Babáček se specializuje na právo Evropské unie a právo životního prostředí. Podílel se na implementaci finančních nástrojů EU a jejich nastavení mj. z hlediska regulace státní podpory a veřejných zakázek. Poskytuje právní poradenství při soukromoprávním vymáhání porušování pravidel státní podpory a provádí prověrky výskytu skryté podpory při spolupráci soukromých subjektů s veřejným sektorem a při převzetí podniků.

Ve své přednášce představí účastníkům konference hlavní zásady regulace státní (veřejné) podpory a rizika spojená s jejich nedodržováním, a to jak z pohledu poskytovatele, tak příjemce. Důraz bude klást na aspekty související s fungováním obcí (nakládání s obecním majetkem, budování infrastruktury, služby obecného hospodářského zájmu, de minimis podpora, obec jako příjemce podpory).
Podle autora je tato problematika velice aktuální, a to jak z důvodu přijímání nového balíčku související legislativy, tak kvůli častějšímu vymáhání dodržování těchto pravidel ze strany soukromých subjektů před vnitrostátními soudy.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu