Soud v Brně řeší nové žaloby týkající se rezidentního parkování

Brno 17. října (ČTK) - Krajský soud v Brně zastavil tři řízení, která vedl na základě žalob radikálního hnutí Slušní lidé proti systému rezidentního parkování v Brně. Důvodem bylo nezaplacení soudních poplatků. Stejný žalobce podal tři nové žaloby, řekla dnes ČTK mluvčí soudu Eva Angyalossy.

ČTK Česká tisková kancelář

Soud dostal od advokáta hnutí Ludvíka Kummera na konci července tři podání, všechna se týkala rezidentního parkování a s tím spojené městské vyhlášky. Podle Kummera město postupovalo v rozporu se zákony. "V souladu se správními předpisy nevypořádalo veškeré podané připomínky občanů a organizací související se změnou organizace dopravy v centru," uvedl už dříve Kummer.

Soud ale všechna tato řízení zastavil kvůli nezaplacení soudních poplatků. Ve všech případech šlo o návrhy na zrušení opatření obecné povahy. Podle mluvčí stejný žalobce podal v polovině září tři nové žaloby. Soud už v rámci nich řešil návrh na odkladný účinek opatření, který zamítnul. "Momentálně je to v přípravné fázi, kdy se připravuje meritorní rozhodnutí," uvedla mluvčí.

Soud může opatření nebo jeho část zrušit, pokud by došel k závěru, že je v rozporu se zákonem nebo město překročilo meze své působnosti a pravomoci. Návrhy může ale i zamítnout jako nedůvodné.

Hnutí Slušní lidé, které politologové označili za radikální pravici, vzniklo předloni kolem Zdeňka Pernici, trojnásobného mistra ČR v kickboxu. Má několik desítek členů. Členové hnutí na sebe v květnu upozornili přerušením divadelního představení Naše násilí a vaše násilí, kdy vstoupili na jeviště a bránili hercům v produkci. Hnutí letos kandidovalo v komunálních volbách, do městského zastupitelstva ale neproniklo. Získalo 2,7 procenta hlasů.

Rezidentní parkování bylo v historickém centru Brna zavedeno od 1. září. Vjezd mají povolený lidé s trvalým bydlištěm nebo abonenti, kteří v místě podnikají. Cílem rezidentního parkování je zajistit stání pro obyvatele s trvalým bydlištěm v daném místě. Od listopadu se má rezidentní parkování rozšířit do dalších míst. Rada města Brna v úterý nepřijala návrh lidovců a Pirátů, aby byla tato druhá vlna pro všechny zdarma.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři