Václav Vlk vystoupí na odborné konferenci Právo ve veřejné správě!

Advokát a associate partner mezinárodní poradenské kanceláře Mgr. Václav Vlk připravuje přednášku na konferenci Právo ve veřejné správě 2014, která tematicky navazuje na odborný kongres Právní prostor a která je určena pro zástupce z řad státní správy a samosprávy.


Václav Vlk ie autorem mnoha článků zejména z oblasti práva obchodních společností a pracovního práva a pravidelně přednáší na odborných akcích. Patří k autorskému týmu komentáře zákona o obchodních korporacích a ve své praxi se soustřeďuje zejména na oblast pracovního, občanského a obchodního práva včetně práva procesního.

Na konferenci vystoupí s přednáškou věnovanou tématu soukromoprávní odpovědnosti zástupců samosprávných celků. Jak je to s ochranou zástupců samosprávných celků, pokud jde o odpovědnost za škodu? Autor ve svém příspěvku položí zásadní otázky týkající se této problematiky a pokusí se na ně hledat odpovědi - jsou zástupci samosprávných celků chráněni podobně jako zaměstnanci, kteří odpovídají za škodu způsobenou svou nedbalostí jen do výše čtyřapůlnásobku průměrného měsíčního výdělku, nebo je jejich odpovědnost naopak neomezená? Přinesl v tomto směru nějakou změnu nový občanský zákoník? A co judikatura? Mlčí, nebo už dala jasnou odpověď? Může třeba i jen nevědomá nedbalost při výkonu funkce přivodit jednajícímu zastupiteli doživotní existenční potíže?
Jak sám uvádí, nad svou odpovědností při výkonu funkce se jistě přinejmenším čas od času zamýšlí každý obezřetný člen zastupitelstva města či obce, proto podle něj půjde o téma, které bude zajímat nejen zastupitele vzešlé z nedávných komunálních voleb. Určitě bude o čem mluvit a diskutovat.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu