Právo ve veřejné správě v Brně: zákon o střetu zájmů i odpovědnost za vady díla

Konference Právo ve veřejné správě, která se uskuteční již 13. listopadu 2018 v Brně, přinese mnoho zajímavých příspěvků z rozličných oblastí práva. Nejen správní právo je tím, co státní správu a samosprávu zajímá.

Snad každý z nás již někdy uzavíral smlouvu o dílo. Například ve stavebnictví je to zřejmě nejčastěji využívaný smluvní typ, o to podstatnější, i s ohledem na výši investic v této oblasti, je zabývat se v těchto smlouvách odpovědností za vady díla, tedy především odpovědností zhotovitele a nároky z vad objednatele. Tohoto tématu se na konferenci ujme JUDr. Josef Černohlávek, advokát dlouhodobě se zaměřující na právní aspekty stavebnictví, který je zároveň zapsaným rozhodcem. Právní prostor.cz, mediální partner konference, před nedávnem přinesl s tímto přednášejícím velmi zajímavý rozhovor.

Dalším z témat, kterým se bude konference Právo ve veřejné správě věnovat, je zákon o střetu zájmů, a to v podání JUDr. Petra Kolmana, Ph.D., vysokoškolského pedagoga a člena rozkladové komise ČNB. Jeho příspěvek nazvaný „Lesk a bída zákona o střetu zájmů“ bude jistě nejen odborně velmi přínosný, ale i trefný a vtipný, jak je u něj dobrým zvykem. Něco málo bližšího prozradil Právnímu prostoru v rozhovoru, který si můžete přečíst zde.

Bližší informace o konferenci Právo ve veřejné správě se dozvíte na stránkách www.pvvs.cz, odborný portál Právní prostor.cz je již tradičně mediálním partnerem akce.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři