Právní prostor.cz v čase pandemie koronaviru

Informacím o onemocnění COVID-19 způsobeným koronavirem SARS-CoV-2 nelze v současné době uniknout. A ani by nebylo dobře jim unikat, protože jednou z velmi silných zbraní v boji s pandemií jsou informace a jejich správná aplikace. V právu to platí dvojnásob.

Foto: Fotolia

Právě proto se Vám na portálu Právní prostor.cz snažíme přinášet aktuální právní informace, rozbory, názory, rady i doporučené postupy, jak nám to situace umožňuje.

V tuto chvíli na portálu naleznete tyto články:

Koronavirus – praktická příručka zaměstnavatele

Dopady epidemie Koronaviru na naše podnikání (vyšší moc)

České soudy jsou při trestání lidí, kteří šíří nebezpečnou nákazu, nekompromisní. Trestají i nedbalost při prevenci

Jak si mají firmy poradit s karanténou

COVID-19 a plnění smluvních závazků. Co dělat, když vám mimořádné opatření zrušilo zaplacenou akci?

Pracovněprávní dopady rozhodnutí Vlády ČR uzavřít školy

Koronavirus: nejdůležitější právní otázky a odpovědi

Koronavirus z pohledu pracovního a závazkového práva

Dopady šíření koronaviru (COVID-19) na zaměstnavatele

Informace o všech nových usneseních, opatřeních, stanoviscích a rozhodnutích ústředních správních orgánů jsou pro uživatele právního informačního systému Codexis nově dostupné přímo na domovské stránce aplikace.

V nejbližších dnech Vám přineseme další články na toto téma zaměřené např. na pracovnělékařské souvislosti mimořádných opatření, dodavatelsko-odberatelské vztahy nebo sepis privilegovaných závětí související s možnostmi poskytování notářských služeb. Stranou samozřejmě nezůstanou ani pracovněprávní souvislosti, které je v tuto chvíli nucen řešit každý zaměstnanec i zaměstnavatel. Plánujeme i publikaci rozhovorů s odborníky, ve kterých se budeme kromě pracovního práva věnovat např. i ústavněprávním souvislostem vyhlášení stavu nouze.

Dopady šíření nemoci a s tím spojená opatření znatelně dopadly na nás všechny, i v redakci Právního prostoru jsme osobní porady vyměnili na videokonference, rozhovory, články a další texty zpracováváme jen korespondenčně, abychom eliminovali svůj pohyb po městech a setkávání s dalšími lidmi, a snažíme se Vám poskytnout informační servis v co nejlepší kvalitě i kvantitě.

V tuto chvíli ale za celou redakci přeji hlavně pevné zdraví!

Hodnocení článku
66%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články