Obchodní právo

Aktuální články zaměřené na obchodní právo, majetkoprávní postavení podnikatelů a související legislativu. Přinášejí přehled o otázkách obchodního práva od renomovaných odborníků.

Jak vzniká zelený dluhopis: od prospektu po reporting
Ekologie, příroda

Jak vzniká zelený dluhopis: od prospektu po reporting

Popularita zelených dluhopisů zaznamenala v roce 2021 strmý vzestup. Investoři, kteří chtějí, aby jejich peníze měly pozitivní dopad na naši planetu, do těchto bondů celosvětově vložili rekordních 513 miliard dolarů. Ať už jste korporace, vládní organizace, nebo banka, zelené dluhopisy pro vás mohou být perspektivní cesta k získání kapitálu.

Chystané změny v oblasti spotřebitelského práva v České republice
Lhůtu pro rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo asi nebude možné dodržet

Chystané změny v oblasti spotřebitelského práva v České republice

Právní úprava ochrany spotřebitele v České republice se v blízké době pravděpodobně dočká dalších významných změn. Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR byl předložen vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů.

Kolektiv autorů
Vyzkoušejte IP mediaci
Internet, počítač, právo

Vyzkoušejte IP mediaci

Vyzkoušejte IP mediaci! Budete překvapeni, že i komplikované spory v oblasti autorských a průmyslových práv lze vyřešit dohodou. Podle světových statistik okolo 75 % mediačních jednání skončí uzavřením dohody. A to už stojí za to mediaci vyzkoušet.